НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 7:25 am Вижте мненията без отговор
УНИВЕРСАЛНИЯТ ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК - ГРЕЙПФРУТЪТ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 04, 2007 12:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ползвах Цитросепт около две седмици, заради проблеми с гъбички, но само с вътрешно приложение. После развалих схемата. Накрая го подарих на моя близка, но не бях все още достигнала едни важни изводи. Наистина има бързо действие и смятам сега да продължа с Биоцитрин.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Юли 30, 2007 8:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Знаем вече, че "БИОЦИТРИНА" и "ЦИТРОСЕПТА" са един и същи екстракт.

Така, че ето какво намерих в нета за ЕКСТРАКТА ОТ ГРЕЙПФРУТА ...


Цитат:
"Здравейте,
ПРОЧЕТЕТЕ МНОГО ВНИМАТЕЛНО НАПИСАНОТО ПО-ДОЛУ - изпитал съм го на собствен гръб, пардон - кожа.
Прочетох много внимателно повечето мнения от форума и смятам, че мога да помогна на доста закъсали.
И не най-маловажното - БЕЗПЛАТНО !!!
Едва ли ще ви кажа нещо ново но препатилите от нещо стават доста добри специалисти по
въпросното нещо.
Аз например вече съм доста напред с материала по счупен крак, псориазис и артрит.
Имах 1.5 квадратни метра псориазис по мен. Диагноза - псориатиден артрит.
По главата, областта на ребрата, гърба, лактите и краката и да не продължавам по-нататък.
Крайно неприятна история. Не стига псориазиса, а и за капак артрит, който обикаля по
всички стави (особено по-малките) и ако не се лекуваш правилно оставя блокирани стави и
изкривени пръсти.
И ако всичко не беше приключило почти с "Нарру End” едва ли щях да напиша това писмо.
Ако трябва да съм честен – преди 6 месеца се бях отписал. 1.5 кв. метра са страшно много.
Така, че прочетете до края и може да се отървете само с лека уплаха.
За артрита се консултирах с д-р Златимир Коларов - Ревматологията на "Урвич" а за
псориазиса - с д-р Гриша Матеев - Кожна клиника към Медицинска академия.
И двамата са много добри специалисти, но истината е че тези заболявания и поотделно се
лекуват много трудно а когато са комбинирани е направо отвратително.
Според моите наблюдения псориазисът не е автоимунно заболяване а по-скоро автозаразно.
Веднъж тръгнал по кожата над някоя стара травма или трансформация от пърхут заразява
и съседни проблемни участъци като подтиска имунната система на съответния участък.
Но това си е мое лично мнение. Определено не е заразно за околните.
Мажех се с какво ли не (Psanol и разни мазила) а сутрин не можех да стана без Feloran и
Diclac (за артрита) но без особен успех (щях да забравя – плюс облъчване с UV лампа)
- но това не е лечение а кратковременно закърпване на положението.
Много внимавайте ако Ви се предлага лечение с кортикостероиди и метотраксат!
МНОГО ВНИМАТЕЛНО ЧЕТЕТЕ ПРОТИВОПОКАЗАНИЯТА!
Да не протакам повече : Преди 6 месеца приятел на мой познат ми каза по телефона рецепта,
с която се е излекувал от псориазис. Този човек не съм го виждал – само един глас по телефона.
Реших без особен ентусиазъм да опитам и аз и след 4 седмици бях като нов - напълно излекуван.
Във форума май не видях някой напълно излекуван. Е, аз съм точно от тези – напълно излекуван.
Този непознатия ще го намеря – имам да го черпя.
Шест месеца чаках рецидив за да съм сигурен че не е ремисия.
Едно дяволче ми шепне на ухото да изкарам доста пари като продавам лекарството на закъсали.
Няма да се изненадам ако някои "доктори" ви го продават без да знаете какво е
(някаква Иванка Димитрова ли беше от Пловдив примерно??? – печалбари на гърба на страдащи)
Но понеже зная на свой гръб какъв ужас е псориазисът, нещо не ми дава сърце да го продавам.
Така че бързам да го напиша преди дяволчето да ме е предумало. Ама много е съблазнителнооооо.
И ако помогна на някого да спре да прави печалбарите по-богати ще считам, че съм си свършил работата.
Може би ще направя едно изключение за Гриша Матеев - на него ще му го продам но не
защото го познавам и лично, а защото е длъжен да го знае. Дано само само не рови много
из Интернет и не прочете това писмо ;-D
И ТАКА ЕТО ВИ ГО:
Лекарството се казва Цитросепт (Citrocept) - капки (екстракт от семена на грейпфрут)
Струва 12.30 лв за 10 мл. и стига за 4-5 дози.
Разтваря се в течен парафин (0.45 лв) - оригиналната рецепта беше за бадемово масло
но мисля, че течният парафин върши повече работа.
25-30 капки Цитросепт (има си капкомер) за 1 шишенце Течен парафин (преди употреба
сместта се разбива много добре защото Цитросептът се утаява на дъното)
След хубава баня, където сте свалили по възможност всички плаки (знаете за какво става дума)
се намазвате с обикновена четка за боядисване. Аз лично използвах четка за радиатори –
с дълга дръжка и извит връх. Ако някъде не сте се намазали не е фатално - лекарството действа
и в съседство - кожата го акумулира.
Ефектът при мен беше много бърз - още на втория ден някои по-леки петна започнаха да изчезват.
15-30 минути след намазване обличате стара тениска и анцуг - по възможност едни и същи.
Не ги перете много-много. Знам, знам за възраженията но ефектът е кумулативен, струва си.
Между другото лекарството има много силен бактерициден и антиоксидантен ефект - така че
не се притеснявайте.
По дефиниция Цитросептът трябва и да се пие - четете упътването.
Аз обаче за 1 месец го пих само 4 пъти - много горчи. Сигурно има значение за повишаване
на концентрацията му в организма.
Честно казано не съм спазвал никаква диета - пия кола, ям сладко, майонеза, месо - свинско рядко,
повече пиле. Без алкохол.
Изчезнаха и така наречените "дежурни петна" - най упоритите. Спря и артритът.
И за да е пълен ефектът "З в 1" изчезна и пърхутът, който имах от 30 години.
Кожно не съм бил така добре от ученик. Останаха ми само някои "спомени" от артрита.
Тази година май ще ми е първата от седем години насам, когато ще отида спокойно на плаж ......
Мога да покажа и снимки "след", с малко пигментация от Псанола на които личи какво е било.
За съжаление снимки "преди" нямам. По понятни причини - не ми беше до снимане а и не
знаех какво ще стане.
Тук обаче съм длъжен да напиша, че поради недостатъчно информация не мога да
гарантирам че горното лечение ще помогне на всички.
За съжаление "пенкелер" или "панацея" вероятно няма.
Но не пречи да опитате. Не съм срещал друго толкова евтино лечение.
Нищо не губите. Със сигурност по-зле от това няма да стане.
Аз поне досега знам за трима на които е помогнало."


АМИИИИ ... ПРОСТО НЯМАМ КАКВО ПОВЕЧЕ ДА КАЖА ... Shocked Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Юли 30, 2007 8:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Ами да е жив и здрав човекът,който е споделил и направил достояние информацията,сигурно ще помогне на много хора,както и Вие,че я пейстнахте тук. Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Пон Юли 30, 2007 10:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Нека я прочетат повече хора и разбира се да им помогне тази рецепта. А разни чудодейни "лечители", които се крият като мишки и изпращат по пощата разни кремове за по 30-40 лв, чиято доза стигала едва за месец, да вървят по дяволите. Но лошото е, че хората, които са им се доверили може да платят дори с живота си... Sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юли 31, 2007 5:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
А разни чудодейни "лечители", които се крият като мишки и изпращат по пощата разни кремове за по 30-40 лв, чиято доза стигала едва за месец, да вървят по дяволите. Но лошото е, че хората, които са им се доверили може да платят дори с живота си... Sad


Лошото Ревета е, че те са бъкани с пари /та нали живеем в света на мошениците!!!/ и ... могат да си плащат с парите на излъганите хора яките реклами...

Относно "нашата обществена позната и натирена бивша приятелка" от форумите ни, мога да кажа, че е обсебила поне 5 вестника, където ръси безобразни измишльотини и продава какви ли не "чудодейни билкови хапчета, капки, чайове" и т.н. треволяци-боклуци ... Shocked Sad

Само във "Женски тайни" в приложението му "Медицински справочник" и "Доктор" е платила за по 4 яки рекламни карета - естествено с измислените "професори и доктори", снимките на които са взети от нета" ...


Психокуки за невежи и незнаещи баламурници, които й осигуряват охолен и предоволен живот ... и плащат наистина със здравето си!

Ама - тяхна воля!

Нека в крайна сметка се научат да отделят плявата от сеното, т.е. ИСТИНАТА ОТ ЛЪЖАТА и измамниците ... Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 01, 2007 5:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Колкото и добър и търсен да е даден лечител в България, колкото и многобройни пациенти да има, колкото и добър стандарт на живот да му осигурява професията, изключено е да забогатее до такава степен че да живее в нечуван лукс и охолство.
И още нещо - лечителят е лечител, провежда лечение и работи с хора, а не извършва "търговия на дребно с различни по вид стоки, некласифицирани другаде"... Не че не може да произвежда и продава билкови продукти - може разбира се. Но никога не би писал на първо и единствено място в предмета си на дейност "търговия на едро или дребно", при положение че лечението е неговото призвание, а подобрението на здравето на пациента - от първостепенна важност.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 01, 2007 5:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

В момента не съм много в течение как стои въпроса със законовата уредба,но може би при регламентиране предмета на дейност се налага да се пишат официално дейности,които не биха създавали проблем на упражняващия ги - и по отношение на данъците и т.н.Нещо държавата не беше урегулирала законово тази сфера до преди време,сега не знам как е.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 8:37 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Дали има вариант екстрактът от грейпфрут да се използва външно за намазки - става въпрос за гъбична инфекция в ушите?То аз четох, че се ползва и външно, но се чудя, защото това все пак са уши - т.е. - да не вземе да стане някакъв проблем от навлизането в ушния канал?Ако някой има инфо, моля да пише.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 2:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може, разбира се!

Малко по-късно ще ти дам рецептата.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 6:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Дали има вариант екстрактът от грейпфрут да се използва външно за намазки - става въпрос за гъбична инфекция в ушите?То аз четох, че се ползва и външно, но се чудя, защото това все пак са уши - т.е. - да не вземе да стане някакъв проблем от навлизането в ушния канал?Ако някой има инфо, моля да пише.



УШИ

Отитът е често заболяване, особено при децата, и се получава след остро възпаление на носа, гърлото, околоносните кухини, което се разпространява и в средното ухо.

Най-често това става при грип или простуда. Понякога възпалението на средното ухо се среща след усложнение при скарлатина, морбили, заболявания на бронхите и белите дробове, при увеличени сливици.

Когато възпалението на средното ухо не се излекува навреме, може да доведе до хронично заболяване. За да се предпазим от това болезнено състояние е достатъчно да поддържаме гърлото и носа здрави, тогава ухото много рядко заболява.

Приложение на Биоцитрин: Смесват се 4 капки Биоцитрин в 30 мл глицерин, или в 20 мл спирт и 20 мл глицерин. Второто е за предпочитане!!! 2 - 3 пъти дневно се капват 1 - 2 капки от разтвора в поразеното ухо до изчезване на оплакванията.

Когато ухото е поразено от гъбички и външно, то може да се маже с разтвор от: 40 мл топла вода+2-3 капки биоцитрин! Може да се маже 2-3 пъти дневно, като се измива добре преди всяко намазване. Ефекта е поразителен!!!

Не се прилага "Биоцитрин" концентрат директно в ухото!

Избийте гадините, Пенке! Успех!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 7:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря! Тичам да казвам на Илия. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 8:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И умната, ей ... Дръж ме в течение! Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 12:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тази нощ се събудих с температура 38. Пия Биоцитрин вече втори месец 5 капки сутрин и 5 вечер. Сега обаче реших да го използвам срещу тази настинка, или каквото и начало на болест да е. Изпих 20 капки разредени в сок и си легнах. Сън не ме лови, поразходя се пак си легна и след 2 часа усетих, че съм по-добре. На сутринта пак 20. Мисля да продължа така 2-3 дни.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 12:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Дори ги направи на 30 капки в 150 г вода (добре е да е трапезна или изворна), по 3 пъти на ден ги пий.

Добре е да ги пиеш преди ядене! Ха да видим кой кого ще катурне тогава!

Ако носа ти е запушен и те боли направи следното: в 40 мл топла (трапезна или изворна вода) капни 4-5 капки биоцитрин. Слагай и в двете ноздри по 2-3 капки от сместа, ако можеш и повече, но ... предупреждавам - БОЛИ! Ама пък след това минава, оздравява ...

Това е.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 12:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря Ви за отговора Маг Селена Very Happy Мисля че само с температурата ще се размина.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov