НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 1:15 pm Вижте мненията без отговор
За прошката в действие
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 04, 2008 5:46 pm
МнениеЗаглавие : ?? ???????? ? ????????
Отговорете с цитат

Една истинска случка, по която ще ми е интересно да прочета вашите коментари. През лятото се случи тежък инцидент в нашата фирма, свързан с кражба на материални ценности. Извършителят, разбира се, не беше разкрит. Нашите домакини тук, ми подсказаха, че виждат някой, чието име започва с определени букви. То хубаво, ама ние такива си имахме двама.Ха сега,де! Имахме някои подозрения, но размислихме и решихме, че само въз основа на подозрения не ни се иска да уволняваме човек, да му скапваме кариерата и т.н. Лека -полека се успокоихме, простихме и забравихме. Но кармата си няма друга работа, освен да ти сервира един и същи урок, почти по един и същи начин, докато най-накрая го научиш. И ето го - от вчера. Този път човекът е ясен. Името започва с тези букви. Направи ни много голяма беля! Този път го "изхвърлихме" с гръм и трясък. Не знам дали постъпиме правилно, но ми се стори, че ако и този път му се размине от наша страна, ще ни се случват още подобни случки, докато...и аз не знам до кога. Всъщност - не съм гневна спрямо него. Даже малко ми е жал, защото ми е ясно, че той е просто такъв и няма да се промени, каквото и да му се случва. Някак си е като да удряш по торба с вълна. Значи - прошката си е прошка, но явно човек не трябва да бездейства и да оставя друг човек да му нанася вреди. Вие как мислите?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 04, 2008 6:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, Пенка, съгласна съм с теб. Прошката е за това да ни помогне да превъзмогнем собствените си чувства на обида или гняв, но съвсем не значи да се оставяме да ни тъпчат безкрайно. Да простиш на един човек не значи после непременно да станете първи приятели, независимо какво се е случило, а да не таиш несъзнателно негативни чувства към него, които да го привържат към теб и пак да го привлекат в живота ти, за да може пак да ти стори някой золум. Трябва да бъдем добри и да прощаваме, но също така трябва и да можем да се предпазваме от хора и неща, които ни вредят. Аз лично все още се уча на това.

Но все пак може би този служител е бил само носител на кармата, а не самата карма, т.е. може би правилния въпрос е не "защо той направи това", а "защо ни се случи това". В смисъл че ако не е бил той (защото да речем сте го изгонили още първия път), е щял да бъде някой друг (например новия колега, когото сте щели да вземете на негово място)... Може би това е урок да не сте толкова доверчиви, но може и да е за нещо друго... Чувствам се тъпо докато философствам в момента по въпроса, защото май никой не може да ни обясни и разтълкува собствените ни уроци по-добре от нас самите. Т.е. само ти самата можеш да разбереш защо ви се е случило това...

Може би ще ти помогне да се върнеш назад в живота си и да си припомниш да не и пък някога ти поради една или друга причина, съзнателно или не, не си причинила на някого загуба от подобно естество... Не непременно кражба, но например някоя осуетена от теб покупка или сделка (поради страх, непредпазливост и т.н.), която е щяла да донесе печалба на друг... Confused

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 04, 2008 6:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Отговорът ми е в същия дух, като на Радеа. Прошката е вътрешен акт - каквото и да е сторил някой, да не питаеш негативизъм към него, защото това ще те изяжда, изтощава и в крайна сметка ще се самонаказваш заради чужда грешка. А външното проявление - да, може би трябва да има ответна реакция от твоя страна за да се защитиш, а и да си получи урока - може би ти в случая кармично да се явяваш като негов учител, но без да се изживяваш като такъв, защото и той се е явил като твой учител - чрез действията си може би ти е изпратин да се учиш да прощаваш /говоря по принцип, не специално за теб Wink /. И състрадание към такъв човек, че сам си навлича кармични обременености - рано или късно ще му се стоварят на главата. Sad




_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 04, 2008 8:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

@radea, много сделки съм провалила на други хора /фирми/, за да ги направя аз /нашата фирма/. Laughing Всъщност - това ми е част от работата./И ще продължавам да го правя /ако мога/ Wink . Аз съм търговец. К'во да правиш. И такива трябват. Всяка сделка за нас е минус една сделка за друг. Така е в бизнеса. Няма други варианти. И аз си въртя в главата, че може би отвреме на време, трябва да си "плащам" за успехите, за да има баланс . Сигурно има нещо в мен, в живота ми, което да предизвиква повтарящи се сходни ситуации /като тази/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 04, 2008 10:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Прошката си е прошка!

И нека бъде такава!

Урокът за теб, Пенка Е, че когато ти повтарят (говоря по принцип, не фиксирам в случая само теб) и дори потретват едно и също нещо за един и същи човек, е редно да вземеш - все пак - някакви превантивни мерки.

Аз сега дори не си и спомням името му на тоз "хубавец", ама важното е, че вече не е при вас за да продължава да ви създава неприятности.

Както се казва "По-добре късно, отколкото никога!"

Аз се радвам, че сте го сгащили най-после!

И всекиму заслуженото - рано или късно се случва просто това, което трябва да се случи.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Ное 05, 2008 11:16 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Явно трябва да си набия най-сетне в дебелата глава, че предоверяването е също толкова вредно, както и отношения, изградени изцяло на недоверие. И двете са крайности. Също май трябва повече да се замислям за същината на човешката природа - или другояче казано да не издевателствам над даденостите. Това е все едно на едно куче под носа да му сложиш кокал, да го оставиш само с кокала и да разчиташ, че няма да го изяде. Е, аз си мислех, че при хората е по-различно, но явно в масовия случай - бъркам.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
merigi




Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 250
Пуснато наПуснато на: Сря Ное 05, 2008 6:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile В случая на никой не му се е искало да си навлича неприятности като обвинява някой, в който има съмнение и се отлага действието, което все някога ще се случи, както и се е случило.Всъщност бездействие има за момента , но то не може да продължи вечно.Наистина понякога с доверието, което гласуваме на другите хора си навличаме неприятности.Но иначе пък се учим на кого да се доверяваме пак и на кого -не Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov